Anasayfa / Haberler / KOSAVA’DAN GURUR İLE DÖNÜYORUZ.

KOSAVA’DAN GURUR İLE DÖNÜYORUZ.

Down Sendrom Yüzme Milli Takımımız 18-22 Mayıs 2018 tarihleri arasında Kosova’nın Priştina şehrinde gerçekleşen müsabakalar sona erdi.

Yapılan Uluslararası turnuvada Ülkemizi temsil eden Sporcularımızdan İrem Öztekin 50 Metre Kelebek yarışında 54.09 derecesi ile Bronz Madalya, 100 Metre Sırt yarışında 2.06.65 lik derecesi ile Bronz Madalya, 50 Metre Serbest yarışında 46.41 lik derecesi ile Bronz Madalya, 50 Metre Sırtüstü yarışında 57.96 lık derecesi ile Gümüş Madalya, Özel Sporcularımızda Fatma Çağla Demir 100 Metre Kurbağa yarışında 2.20.99 luk derecesi ile Bronz Madalya kazanır iken Milli Sporcularımız Mix Bayrak Yarışında 2.59.75 lik derecesi ile Gümüş Madalya kazandılar.

 

Büyük Elçi Kıvılcım Kılıç Özel Millilerimizi Yalnız Bırakmadı.

Kosava’da yapılan Uluslararası Turnuvayı tamamlayan Özel Milli Sporlarımızı Kosova Büyük Elçimiz Sayın Kıvılcım Kılıç’da yalnız bırakmadı.

Ülkemizi Kosova’da temsil eden Milli Takımımızı kaldıkları otel’de ziyaret eden Büyük Elçi Milli Sporcularımızı tebrik etti.

Yönetim Kurulu Üyemiz Can Dağaşan’dan Federasyonumuz hakkında bilgi alan Büyük Elçi ; Bu çocuklar bizim gurur kaynağımız hepsini yürekten tebrik ediyorum dedi.

 

Başkan Birol Aydın ‘’Özel Millilerimizi Yürekten Kutluyorum’’

Yapılan Uluslararası Turnuva’nın sona ermesinden sonra açıklama yapan Federasyon Başkanı Birol Aydın ; ‘’Ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek gururumuz olan Özel Yavrularımızı ve değerli Ailelerini Yürekten tebrik ediyorum’’ dedi.

Başkan Birol Aydın ayrıca ; Milli Sporcularımıza ev sahipliği yapan Kosova temsilcileri ve Özel Millilerimiz yalnız bırakmayan Büyük Elçimiz Sayın Kıvılcım Kılıç Hanım Efendiye , Kafile Başkanımız Sayın Can Dağaşan ve Milli Takım Teknik Kurulumuza şükranlarımızı sunuyoruz dedi.