Anasayfa / Haberler / MASA TENİSİ MİLLİ TAKIMIZ’DAN ALTIN VE BRONZ MADALYA

MASA TENİSİ MİLLİ TAKIMIZ’DAN ALTIN VE BRONZ MADALYA

 

TOKYO 2020 Oyunları öncesi hazırlıklarını sürdüren Masa Tenisi Milli Takımımız 06-12 Ağustos 2019 tarihleri arasında Tayland’da gerçekleştirilen 2019 ITTF-PTT Bankog Açık Masa Tenisi Turnuvasından bir altın bir bronz madalya alarak isimlerini üst sıralara yazdırdı.

EBRU ACER ALTIN MADALYA’NIN SAHİBİ OLDU.

Gün içerisinde yapılan Turnuvada Ülkemizi temsil eden Milli Sporcularımızdan Ebru Acer yapılan turnuvada 4 rakibini geride bırakarak finalde Çinli rakibini ile eşleşti, finalde ise rakibini 3-2’lık skorla yenen Milli Sporcumuz almış olduğu bu başarı ile turnuvayı 1.lik ile tamamladı ve Altın Madalya’nın sahibi oldu.

SÜMEYRA TÜRK BRONZ MADALYA’NIN SAHİBİ OLDU

Aynı turnuvada Milli Sporcumuz Sümeyra Türk ise Tayland’lı rakibini 3-0 lık net sonuçla geçerek ilk dört’e giren Milli Sporcumuz finalde Çinli rakibine 3-2 lik sonuçla kaybederek turnuvayı 3.lük ile tamamladı ve Bronz Madalya’nın sahibi oldu.

 

15 GÜNDE AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONLARIMIZDAN 34 MADALYA ALDIK

Madalya Töreni sonrası bir açıklama yayınlayan Federasyon Başkanı Birol Aydın; Özel Sporcularımızı izlemeye devam edin diyorum, 6 yıldır ektiğimiz emekleri sportif başarı olarak topluyoruz , son 15 günde Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında 34 Madalya kazandık, bu turnuvayada 1 altın , 1 bronz madalya ile başladık.

Bize bu yolda destek olan Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a madalyalarımızı armağan ediyoruz. Bize destek olan Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Bakan Yardımcımız Hamza Yerlikaya’ya , TMPK Başkanımız Yavuz Kocaömer’e, Spor Hizmetleri Genel Müdürümüz Mehmet Baykana ve tüm emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum ‘dedi.

ITTFPTT Open Bangkok Masa Tenisi Turnuvası yapılacak olan Çiftler, Takımlar ve Mix’ler müsabakaları ile devam edecek olup, 12 Ağustos’da sona erecek .