Anasayfa / Haberler / MUHSİNE GEZER PARA ATLETİZM DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

MUHSİNE GEZER PARA ATLETİZM DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

Polonya’nın Bydgoszcz şehrinde devam eden VİRTÜS Para Atletizm Dünya Şampiyonasında Özel Sporcumuz Muhsine GEZER 800 Metrede Dünya Şampiyonu olarak Ülkemize üçüncü Altın Madalyayı kazandırdı.
Bu sonuçla Muhsine GEZER Para Atletizm Dünya Şampiyonasında 800 Metrede Ülkemize ilk altın madalya kazandıran Sporcu oldu.
ESRA BAYRAK’TAN İKİ MADALYA 🥈🥉
Şampiyonada Ülkemizi temsil eden başarılı Özel Sporcu Esra BAYRAK 100 metre Gümüş Madalya, Uzun Atlamada ise Bronz Madalya kazandı.
EDA YILDIRIM DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ 🥉
Eda YILDIRIM ise Çekiç Atma dalında Bronz Madalya kazanarak Dünya Üçüncüsü oldu.
4 X 100 BAYRAK TAKIMI DÜNYA İKİNCİSİ🥈
Şampiyonada bugün piste çıkan Edanur AKIN, Fatma Damla ALTIN, Muhsine GEZER ve Esra BAYRAK’tan 4 X100 metre Bayrak Milli Takımımız Polonya’nın ardından İkinci olarak , Ülkemize bu dalda ilk Madalyasını kazandırdı. Üçüncü ise Fransa Bayrak takımı oldu.
MADALYALARIMI ŞEHİTLERİMİZE ARMAĞAN EDİYORUZ🇹🇷
VİRTÜS Dünya Para Atletizm Şampiyonasında madalya kazanan Özel Sporcular, kazandıkları tüm madalyaları şehitlerimize armağan ettiler.
BİROL AYDIN ALTIN KIZLARIMIZ İLE GURUR DUYUYORUZ!
VİRTÜS Dünya Para Atletizm Şampiyonasında alınan madalyaları değerlendiren Federasyon Başkanı Birol AYDIN yaptığı açıklamada ” Özel Sporcularımız Muhsine GEZER, Fatma Damla ALTIN, Esra BAYRAK, Mihriban KORKMAZ, Eda YILDIRIM, Edanur AKN, Oğuz TÜRKER , Alper KILINÇ ve Emrah ÖZTÜRK’ten oluşan Milli Takımımız 3 Altın, 3 Gümüş , 7 Bronz olmak üzere 13 madalya kazanmış olduk.
Başkan Birol AYDIN; “ Her zaman bize inanan ve büyük destekleri olan, özel sporcularımızı bağrına basan Türk halkına, Spor ve Haber Medyamıza teşekkürlerimi sunuyorum. Sporcularımızı anında tebrik eden, Cumhurbaşkanlığı Külliyesine davet eden ve her zaman Engelli Sporcularımızın yanında olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum, ayrıca bizlere Sponsor desteği verip Özel Sporcularımızın Şampiyonluğunda payı olan SPORTOTO’ya, TESYEV’e, TMPK’ya ve Spor Genel Müdürlüğümüze teşekkürlerimi sunuyorum ’dedi.
Özel Sporcular VİRTÜS Para Atletizm Dünya Şampiyonasına yarın (13 Haziran Pazar) müsabakalar ile sona erecek.