Anasayfa / Haberler / ÖZEL SPORCU ESRA BAYRAK’TAN GÜMÜŞ MADALYA!

ÖZEL SPORCU ESRA BAYRAK’TAN GÜMÜŞ MADALYA!

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai Şehrinde devam eden, Dubai 2021 Dünya Para Atletizm Grand Prix’ine katılan Türkiye Paralimpik Atletizm Milli Takımı Sporcularından, Özel Sporcu Esra BAYRAK bugün yapılan Uzun Atlama müsabakalarında 5.39 atlayarak Ülkemize Gümüş Madalya kazandırdı.

Türkiye saati ile 16:00’da piste çıkan Özel Sporcu Esra BAYRAK  5.39 atlayarak Gümüş madalya kazanırken, yine Uzun Atlamada yarışan bir diğer Özel Sporcumuz Fatma Damla ALTIN ise 5.17 Atlayarak 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları A Barajını geçme başarısı gösterdi.

Bu sonuçlar ile Özel Sporcular Para Atletizm Milli Takımı Gülle Atmada Mihriban KORKMAZ Altın, Eda YILDIRIM Gümüş ve Esra BAYRAK Gümüş madalya ile toplamda 1 Altın , 2 Gümüş Madalya ile toplamda Ülkemize  3 Madalya kazandırdılar.

TARİHİMİZDE İLK KEZ DÖRT ÖZEL SPORCUMUZ PARALİMPİK OYUNLARI A BARAJINI GEÇTİ!

Milli Takım adına açıklama yapan Federasyon Başkanı Birol AYDIN ;  “ Dün kazandığımız 1 altın, 1 gümüş madalyadan sonra bugünde Altın kızımız Esra BAYRAK Ülkemize Gümüş Madalya kazandırdı, ayrıca Fatma Damla ALTIN Grand Prix dördüncüsü olarak büyük bir başarı gösterdi. Özel Sporcular tarihinde ilk defa dört sporcumuz Paralimpik Oyunları A barajını geçti, bizlere bu gururu yaşatan özel sporcularımız , antrenörlerimizi tebrik ediyorum. Bizlere her zaman destek olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’na, TMPK Başkanı Sayın Yavuz KOCAÖMER’e, Spor Genel Müdürü Sayın Mehmet BAYKAN’a ve ekibine , Spor Toto Teşkilat Başkanı Sayın Bünyamin BOZGEYİK’e, Sponsorlarımız TESYEV’e,  EMİNEVİM’e ve bize her zaman inanan Özel Sporcular Ailemize  ayrı ayrı teşekkür ediyorum’dedi.

Dubai 2021 Dünya Para Atletizm Gran Prix yarın yapılacak olan müsabakalar ile sona erecek olup, Milli Takımımız 14 Şubat Pazar günü sabah 06:30 da İstanbul’a inmiş olacaklar.