Anasayfa / Haberler / Özel Sporcular Masa Tenisi Milli Takım Kampı Sakarya’da Başladı!

Özel Sporcular Masa Tenisi Milli Takım Kampı Sakarya’da Başladı!

Federasyonumuzun 2022 yılı faaliyet programında yer alan; Otizm ve Down Sendromlu sporcularımızın katılımı ile Sakarya’da başlayan Masa Tenisi Milli Takımı ikinci etap hazırlık kampına 15 sporcu ve 3 antrenörün katılımı ile başladı.
12-18 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek olan hazırlık kampına Milli Sporcularımız ve Milli Takım Aday Sporcularımızdan;
Irmak Ada Işık, Serra Özgençay, Ecren Kılıç, Burak Burç, Cemal Ege Darcan, Uğur Efe Aydoğan, Görkem Ağırbaş, Hamza Dönmez, Doğukan Cem Bafralı, Erman Çetiner, Salihcan Öztankal, Ecrin Ercan, Hale Cansu Öğe, Özgenur Kurşun, Ecrin Yıldız ve Teknik Kurul Başkanı Sevinç Sert Lahna,, Teknik Kurul Üyeleri Fatma Yütük, Ziya Öner olmak üzere toplamda 18 kişi katılım gösterdi.
Lahna; Milli Takım hazırlıklarımız tüm hızı ile devam etmekte.
Sakarya’da başlayan Milli Takım hazırlık kampını değerlendiren Teknik Kurul Başkanı Sevinç Sert Lahna; “ Özel Sporcular Masa Tenisi Milli Takımlarımız ile hazırlıklarımız 2022 yılı sezon başında almış olduğumuz kararlar doğrultusunda devam etmekte. Herkesin bildiği gibi amacımız Para Masa Tenisi Milli Takımı olarak 2024 Paris oyunlarına direk olarak katılım sağlayıp ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek madalya ve madalyalar almak’’ dedi.
Başkan Birol Aydın; Hedefimiz 2024 Paris Paralimpik Oyunlarında Madalya kazanmak!
Kamp çalışmalarını yakından takip eden Federasyon Başkanı Birol Aydın; “Tüm sporcularımızın ve antrenörlerimizin güzel başarılar yakalayacağına eminim. Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu olarak Paralimpik branşlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz, gelişim kampında bulunan tüm sporcularımıza ve teknik heyetimize başarılar diliyorum, Bizlere kamp çalışmaları için destek olan Sakarya Büyükşehir Belediyemize ve Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi.