Anasayfa / Haberler / ÖZEL SPORCULAR MASA TENİSİ MİLLİ TAKIMIMIZ 2.LİG’E YÜKSELDİ

ÖZEL SPORCULAR MASA TENİSİ MİLLİ TAKIMIMIZ 2.LİG’E YÜKSELDİ

2020 Tokyo Paralimpik Oyunlarına sayılı günler kala Federasyonumuz Paralimpik branşlardaki çalışmalarının dozunu her geçen gün arttırıyor.

Milli Takımlarımız,  TÖSSFED Faaliyetlerinin yanı sıra , Atletizm , Yüzme ve Masa Tenisi Federasyonlarının Lig ve Türkiye Şampiyonlarında yarışarak, yüksek performanslarını arttırıyorlar.

Federasyon Başkanımız Birol AYDIN, göreve geldiği ilk günden Milli Takımların oluşturulması için çalışmalara başlanışmış ve Milli Takım Antrenörlerimizce A, B, C Milli Takımlarımız oluşturulmuştur.

TÖSSFED’in yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerine katılımları sağlanan Milli Takım Sporcularımızın , daha çok müsabakalara katılarak tecrübe elde etmeleri için Atletizm, Yüzme ve Masa Tenisi Federasyonlarının Müsabakalarına ve Liglerine katılmalarını sağlanmış, sporcularımızın sportif performansları arttırılması için her türlü imkan verilmiştir.

Özel Sporcular tarihinde  ilk defa 2017 yılında ,Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından organize edilen,  “Türkiye Masa Tenisi 3.Lig” müsabakalarına katılım gösteren, Özel Sporcular  Masa Tenisi Kadınlar Milli Takımımız, kısa zaman içerisinde büyük bir başarı sergileyerek TMTF Liglerinde adından başarıyla söz ettirmiştir. 2019-2020  yılı Sezonunda TMTF 3.liginde Milli Takımımızı temsil eden Sporcularımız “Betül Kaya, Ebru Acer, Lara Samsunlu, Sümeyye Şentürk, Sümeyra Türk Federasyonumuzu başarı ile temsil etmişler ve TMTF 2.ligine yükselmişlerdir.

2020-2021 Türkiye Masa Tenisi Federasyonu 2.lig Suzan Özbek sezonu 1.etabında 18 Kadın takım içerisinde mücadele eden Özel Masa Tenisi Milli Takımımız 1.etap müsabakaları sonucunda almış olduğu sonuçlar itibari ile ise 2.lig Suzan Özbek sezonu 1.etabını 13.sırada bitirme başarısını göstermiştir.

13-15 Kasım 2020 tarihlerinde Muğla’da tamamlanan TMTF 2.lig 1.Etap müsabakalarını  tamamlayan Özel Masa Tenisi Milli Takımımızda Baş Antrenör Mesut Kuşgöz yaptığı açıklamada “ Öncelikle uzun bir maraton içerisinde gençlerden oluşturduğumuz Milli Takım Sporcularımıza ve bize destek veren Federasyon Başkanımız Birol Aydın’a, Yönetim Kurulumuza , Kulüplerimize ve kulüp antrenörlerimize, Teknik Kurul Üyeleri arkadaşlarımıza  ayrı ayrı teşekkür ediyorum, Çalışmalarımızın meyvelerini almaya başladık ve ilkleri başararak Avrupa Şampiyonasında Ebru ACER kızımız Gümüş madalya kazandı, yine çiftlerde Ebru ACER ve Sümeyra TÜRK ile madalyalar kazandık ve 2020  PARALİMPİK Oyunları yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

 

ÖZEL SPORCULARIMIZ İLE GURUR DUYUYORUM

Masa Tenisi branşında alınan sonuçlar ve gösterilen performanstan büyük memnuniyet duyan Federasyon Başkanı Birol AYDIN yaptığı açıklamada “  Milli Takım Sporcularımız Betül Kaya, Ebru Acer, Lara Samsunlu, Sümeyye Şentürk, Sümeyra Türk ile Teknik Kurul Başkanımız Mesut KUŞGÖZ, Antrenörlerimiz Derya TUNCAL, Sedef KUŞGÖZ, Özlem ARSLAN, Bülent BARAN’ı ayrı ayrı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum’dedi.