Anasayfa / Haberler / ÖZEL SPORCULAR TÜRKİYE BOWLİNG ŞAMPİYONASI SONA ERDİ.

ÖZEL SPORCULAR TÜRKİYE BOWLİNG ŞAMPİYONASI SONA ERDİ.

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Bowling Şampiyonası Ankara ilimizde gerçekleşti.

Şampiyonaya 81 il genelinden 125 Spor Kulübümüz katılır iken Şampiyona açılışına Ak parti Genel Başkan Yardımcısı Malatya Millet Vekili Öznur Çalık, Ak parti İstanbul Millet Vekili Tülay Kaynarca,Kırklareli Millet Vekili Selahatdin Minsonmaz, Federasyon Başkanı Birol Aydın,Tff Engeliler Koordinasyon Başkanı Ömer Gürsoy, Asbaşkanlar Aydın Koç, Efkan Korkmaz, Ensar Kurt, Osman Akdemir, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Baş, Can Dağaşan, Onur Sağlam, Ankara Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız katıldı.

BİZLERİN SESİNE YÜREKTEN CEVAP VERENLERE TEŞEKKÜR EDERİZ.

Şampiyona açılışında Özel Sporcu annesi olan İlknur Kaygusuz Tercan yaptığı konuşmasında ; Öncelikler bizlere bu imkanı sağlayan ve Özel Çocuklarımızın spor ile hayat bulmasında caba harcayan Sayın Devlet büyüklerimizi teşekkür ediyorum dedi.

Kaygusuz sözlerine ”Bizler hayatın her alanında çocuklarımız ile gurur duyan onların mutluluğu için caba harcayan aileleriz, çocuklarımızın daha iyi geleceklere taşımak onların mutluluğuna şahit olmak gerek bizler kadar sizleride mutlu etmektedir. Belki onların normal insanların yaşayacağı bir çok şeyi yaşamayacağının bizler kadar sizlerde farkındasınızdır ama imkanlar verildiği takdirde onların neler yapabileceği gerçeğinde unutmamak gerekir, ben bu vesile ile bugün burada çocuklarının mutluluğuna bir kez daha şahit olan ailelerimiz adına sizlere teşekkür ediyorum dedi.

ONLAR BİZİM EVLATLARIMIZ YAVRULARIMIZ

Şampiyona açılışında duygularını dile getiren Ak parti Sosyal İşler Başkanı Malatya Millet Vekili İlknur Çalık ise yaptığı konuşmasında ; 3 Aralık Dünya Engelliler günü programımız içerisinde yer alan Özel Sporcular Bowling Şampiyonasında sizlerin arasında olmaktan dolayı mutluluğumu dile getirmek isterim dedi.

Çalık ; ”Son 15 yılda Engelleri yürekten kaldırdığımız bir çok çalışmalar ve yenilikler yaptık ve bu çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir. 0nların mutluluğu spor ile hayat bulmaları sizler kadar bizleride mutlu etmekte onlar hayatın her alanında bizler ile iç içedir onalar bizim yavrularımız evlatlarımız karşılığı olmadan yürekten seven meleklerimiz dir ” dedi.

Çalış sözlerine ; 2006 yılı itibari ile Özel Sporcular camiası için çalışan ve büyük yol kat ederek görevini en iyi şekilde yapan Sayın Federasyon Başkanı Birol Aydın ve Ekibinide yürekten kutluyorum dedi.

BİZİM YAVRULARIMIZ CENNET KOKAR

Federasyon Başkanı Birol Aydın yatığı konuşmasında ; Öncelikle düzenlemiş olduğumuz Bowling Türkiye Şampiyonasında aramızda bulunan Sayın Millet Vekillerime ve Özel Sporcular Ailelerimize yürekten teşekkür ediyorum dedi.

Başkan Birol Aydın ; Bu güzel insanlara hizmet etmek hizmetkar olmak bizlerin en büyük görevidir, karşılıksız çıktığımız bu yolda en büyük kazancımız onların gerçek sevgileri ve samimiyetleridir biz bugünde yarında onlara hizmet etmeye hizmetkar olmaya devam edeceğiz ve en büyük kazancımız onların saf temiz sevgileri olacak sarılınca Cennet Kokusu alacağız, çünkü bizim yavrularımız cennet kokar dedi.

Şampiyona açılış konuşmalarından sonra Federasyon Başkanı Birol Aydın Şampiyona ve günün anlamını belirten plaketleri protokole armağan etti.

Ankara Zicev Özel Sporcuları ise bir gösteri düzenleyerek Şampiyonaya renk kattılar.