Anasayfa / Haberler / ÖZEL SPORCUMUZ FATMA DAMLA ALTIN, AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU.

ÖZEL SPORCUMUZ FATMA DAMLA ALTIN, AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU.

VIRTUS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası Fransa’nın Nantes şehrinde bugün yapılan müsabakalar ile başladı.
Şampiyonada bugün piste çıkan Fatma Damla Altın Pentatlonda Altın Madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu ve Ülkemize ilk madalyayı kazandırmış oldu. Bugün Piste çıkan Muhsine Gezer ise 400 Metre’yi 64.62 koşarak Gümüş Madalya kazarak Avrupa İkincisi oldu. Şampiyonada bir diğer Kadın Sporcumuz Edanur Akın ise Üç Adım Atlamada 9.66 Atlayarak Avrupa Dördüncüsü oldu . Bugün piste çıkan Erkekler 1500 metrede Oğuz Türker 4.20 derecesi ile Avrupa Dördüncüsü olurken, Emrah Öztürk ise 4.30 derecesi ile Avrupa Altıncısı oldu .
Avrupa Şampiyonu olan Fatma Damla Altın yaptığı açıklamada: Altın Madalyamı Şehitlerimize armağan ediyorum, bize desteklerinden dolayı Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’na, Federasyon Başkanımız Sayın Birol AYDIN’a, TMPK Başkanı Sayın Yavuz KOCAÖMER’e, Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet BAYKAN’a , Spor Toto Teşkilat Başkanı Sayın Bünyamin BOZGEYİK’e , EMİNEVİM’e ve tüm destekçilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum’dedi.
Kafile başkanı Ensar KURT yaptığı açıklamada, Avrupa Salon Atletizm Şampiyonasına bugün iki madalya kazanarak iyi bir başlangıç yaptık , yarın Gülle Atma’da Mihriban Korkmaz ve Eda Yıldırım, Uzun Atlama ve 60 Metrede Esra Bayrak , 800 Metrede Muhsine Gezer, 60 Metre ve 3000 Metre Yürüyüşte Edanur Akın , Kadınlar 4 x 200 Metrede Esra Bayrak, Fatma Damla Altın, Muhsine Gezer ve Edanur Akın , Erkekler 800 Metrede Oğuz Türker ve Emrah Öztürk yarışacaklar, Sporcularımız madalyalar almaya devam edecekler, Avrupa Şampiyonası 13 Mart Cumartesi günü yapılacak müsabakalar ile sona erecek’, dedi.