Anasayfa / Haberler / Başkan Birol Aydın’dan Dilek Sabancı’ya Anlamlı Ziyaret

Başkan Birol Aydın’dan Dilek Sabancı’ya Anlamlı Ziyaret

Federasyon Başkanı Birol Aydın, Özel Olimpiyatlar Türkiye Temsilcisi ve Özel Sporcular Spor Derneği Başkanı Dilek Sabacı ile İstanbul’da bir araya geldi.

Dilek Sabancı’nın ev sahipliğinde yapılan görüşemeye, Federasyonumuzu temsilen, Federasyon Başkanı Birol Aydın, Başkanvekili Sadettin Akçi, Asbaşkan Ensar Kurt ve Bursa İl Temsilcisi İsmail ilhan katıldı.

Görüşme sonrası açıklama yapan Başkan Birol Aydın; Sabancı Ailesi Ülkemize bir çok hizmetleri dokunmuş, ilklere örnek olmuş bir Ailemiz, Sayın Dilek Sabancı’da Rahmetli Sakıp Sabancı’nın başlatmış olduğu Özel bireylere hizmet kervanını devam ettirmektedir. Şahsında tüm Sabancı Ailesine Özel Bireylerimize yapmış oldukları hizmetler için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sayın Dilek Sabancı’nın yeniden TÖSSED Başkanı seçilmesinden dolayı tebrik ediyor, ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyorum. İki kurumunda amacı Özel Sporcularımıza hizmet etmek, hayatlarına dokunmak ve bir özel çocuğa daha spor yaptırmaktır. 2022 yılından başlayarak bir çok ortak proje yapabileceğimizi düşünüyorum ’dedi.

Sabancı Holding Yöneticisi, Özel Olimpiyatlar Türkiye Temsilcisi ve Özel Sporcular Spor Derneği Başkanı Dilek Sabancı ise yaptığı açıklamada “Özel Sporcuların başarılarını yakından takip ettiğini, sportif başarılarından dolayı tüm özel sporcularımızı ve Üçüncü dönem Federasyon Başkanı seçilmesinden dolayı Sayın Birol Aydın’ı tebrik ediyorum ’dedi. Dilek Sabancı TÖSSFED ve TÖSSED’in ortak amacı Özel çocuklara hizmet etmektir. Yeni dönemde birlikte faaliyetler ve projeler yaparak özel sporcularımıza ortak hizmet edelim’ dedi.

Heyetler arası yapılan görüşmelerden sonra, 2022 yılından geçerli olmak üzere Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSFED) ile Türkiye Özel Sporcular Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (TÖSSED) arasında İş Birliği yapılması için çalışmalara başlanılması kararı verildi.